پروتکل تلفیقی آموزش ذهن آگاهی

پروتکل تلفیقی آموزش ذهن آگاهی
(0)

توضیح کوتاه

پروتکل تلفیقی آموزش ذهن آگاهی مبتنی بر دو جریان عمده ذهن آکاهی و شناخت درمانی در قالب فایل word می باشد.

توضیح کامل

پروتکل تلفیقی آموزش ذهن آگاهی


برای آموزش ذهن آگاهی در پژوهش حاضر از پروتکل تلفیقی مبتنی بر دو جریان عمده ذهن آکاهی یعنی کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی و شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی استفاده شده است. شایان ذکر است که در ایران در پژوهش هایی مشابه که به بررسی اثربخشی آموزش ذهن آگاهی پرداخته اند، بیشتر از پروتکل شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی استفاده کرده اند. در حالی که هدف اصلی شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی پیشگیری از عود افسردگی است و در مطالعات متعدد اثربخشی آن در کاهش درماندگی های روانشناختی همچون افسردگی، اضطراب و استرس نشان داده شده است. در پژوهش حاضر هدف محقق استفاده از مداخلات و آموزه های مبتنی بر ذهن آگاهی بوده است. برای رسیدن به این هدف از یک پروتکل تلفیقی که مبتنی بر دو جریان عمده ذهن آگاهی یعنی کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی و شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی است، استفاده شده است.
برنامه منظم جلسات به این ترتیب بود: جلسه با یک تمرین ذهن آگاهی آغاز می شود. فرد آموزش دهنده به سوالات شرکت کنندگان در ارتباط با تکالیف هفته پاسخ می دهد. سپس در ارتباط با موضوع جلسه فعلی با شرکت کنندگان بحث می شود و تمرین های جدید به آنها آموزش داده می شود. سرانجام در پایان جلسه در ارتباط با تکالیف مربوط به هفته آینده توضیحات کافی داده خواهد شد.  


جلسه اول: معرفی شرکت کنندگان، ارائه توضیحاتی در مورد اعتیاد و تاثیر اعتیاد بر خانواده و اعضای آن، و بحث درباره فرسودگی زناشویی، تمرین خوردن کشمش، بحث درباره اینکه بسیاری از مردم به شیوه ذهن ناآگاهانه ای زندگی می کنند و اغلب به آنچه انجام می دهند توجه ای نمی کنند، تمرین مراقبه متمرکز بر تنفس، تمرین وارسی بدن. 

جلسه دوم:
جلسه سوم:
جلسه چهارم:
جلسه پنجم:
جلسه ششم:
جلسه هفتم:
جلسه هشتم:

این پروتکل در هشت جلسه تنظیم شده است و دارای منابع می باشد
 


قیمت : 18900 تومان


کلمات کلیدی


پروتکل تلفیقی آموزش ذهن آگاهی

پروتکل آموزش ذهن آگاهی

پروتکل تلفیقی ذهن آگاهی

دانلود پروتکل تلفیقی آموزش ذهن آگاهی

پروتکل ذهن آگاهی

دانلود پروتکل ذهن آگاهی

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :18900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 7
فرمت اصلی docx
تعداد بازدید 353
حجم 23/9 کیلوبایت
دسته پروتکل
logo-samandehi