پرسشنامه الگوهای ارتباطی زوجین CPQ

پرسشنامه الگوهای ارتباطی زوجین CPQ
(0)

توضیح کوتاه

پرسش نامه الگوهای ارتباطی زوجین CPQ،هدف پرسش نامه حاضر این است که بدانیم معمولاً شما و همسرتان چگونه با مشکلاتی در روابط تان ایجاد می شود، کنار می آیید

توضیح کامل

پرسش نامه الگوهای ارتباطی زوجین CPQ


ممکن است هر فردی در زندگی مشترک خود مشکلاتی را تجربه کند و برای حل این مشکلات تلاش هایی را انجام دهد. هدف پرسش نامه حاضر این است که بدانیم معمولاً شما و همسرتان چگونه با مشکلاتی در روابط تان ایجاد می شود، کنار می آیید. هر سوال در یک مقیاس از 1 ( خیلی غیرممکن است) تا 9 (خیلی امکان دارد) ارزیابی می گردد. 
پرسش نامه ی ارتباطی(CPQ): این پرسشنامه را کریستنسن و سالاوی (1984) در دانشگاه کالیفرنیا را به منظور بررسی ی ارتباطی متقابل زوجین طراحی نمودند. این پرسشنامه 35 سوال دارد و در یک مقیاس نه درجه ای از اصلا امکان ندارد(1) تا خیلی امکان دارد (9) درجه بندی شده است. این پرسشنامه رفتارهای همسران را در طول سه مرحله از تعارض زناشویی شرح داده است. این مراحل عبارتند از:1- زمانی که در روابط زوجین مشکل ایجاد می شود این مرحله دارای 4 سوال است که پاسخ هریک در مقیاس 9 نقطه ای درجه بندی شده است2- در مدت زمانی که درباره مشکل ارتباطی بحث می شود، این مرحله دارای 18 سوال است و 3- بعد از بحث راجع به مشکل ارتباطی که این قسمت از 13 سوال تشکیل شده است. پرسش نامه دارای سه خرده مقیاس است مقیاس ارتباط سازنده متقابل ، مقیاس اجتنابی متقابل، مقیاس ارتباط توقع/ کنارهگیری. خرده مقیاس توقع/ کنارهگیری. از دو قسمت تشکیل شده است: مرد متوقع/ کنارهگیر زن و زن متوقع  / کنارهگیر مرد.

این پرسشنامه شامل:


گروه های پرسش
A: زمانی که در روابط شما مشکل ایجاد می شود.
B: در خلال بحث از مشکلات ارتباطی
C: بعد از بحث از مشکل ارتباطی
پرسشنامه ی ارتباطی
پایایی و روایی پرسشنامه ی ارتباطی 
نمره گذاری پرسش نامه ی ارتباطی

 


قیمت : 14900 تومان


کلمات کلیدی


پرسشنامه الگوهای ارتباطی زوجین CPQ

پرسشنامه الگوهای ارتباطی CPQ

پرسشنامه ارتباط زوجین CPQ

پرسشنامه الگوهای ارتباطی زوجین

پرسشنامه ارتباط زوجین

پرسشنامه زوجین CPQ

پرسشنامه CPQ

پرسشنامه زوجین

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :14900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 6
فرمت اصلی docx
تعداد بازدید 253
حجم 18/7 کیلوبایت
دسته پرسشنامه
logo-samandehi