پاورپوینت تحلیل و بررسی روستای آلاچیق آذربایجان شرقی

پاورپوینت تحلیل و بررسی روستای آلاچیق آذربایجان شرقی
(0)

توضیح کوتاه

پاورپوینت تحلیل و بررسی روستای آلاچیق آذربایجان شرقی دارای 46اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب :


مقدمه
اطلاعات سیاسی
احداث کتابخانه
مدارس
خانه بهداشت
ارائه پیشنهاد جهت رفع مشکلات روستا
تنورستان
کاربری تجاری
جدول ساختارسنی وجنسی جمعیت روستا
احداث  مسجد
صنایع دستی

قسمتی از متن :


مقدمه:

    در میان گستره ای از استخوان بندی شهرها،در میان انبوه دلایل رشد بی رویه ی شهرها،در میان انبوه مشکلات اجتماعی شهرها و در میان تب و تاب های تب دار شهرها دست و پا می زنیم و می دانیم که ضعف داریم و راه حل آن را نمی دانیم.شاید این مشکل بر می گردد به این که ما به جهانی تعلق داریم که نمی داند چگونه راه حل عملی و ریشه ای برای این گونه مشکلاتش ارائه کند.

به راستی:علت استخوان بندی ضعیف شهرهای امروزی در چیست؟

 - چرا شهرهایمان این گونه سرطان وار در حال رشد هستند؟

 - چرا درجه تب شهرهایمان از 40درجه هم بالاتر رفته؟

 - چرا آن ها تب دارند؟

ریشه تمام این مشکلات در شهرهای امروزیمان،دربنیانی است چند وجهی و چند ساختاری و لایه لایه،به نام روستا!!!

روستای چوبوخلو اولین بنیان برای داشتن ساختاری قوی در شهرها می باشد. زمانی که ما بنیان را به فراموشی سپرده ایم،از ساختارهای شهری چه انتظاری میتوان داشت؟!

رشد سرطانی شهرها،دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اجتماعی متعدد ناشی از آن،به جنون کشیده شدن ساختار اقتصادی شهرها،همه و همه ریشه در فراموشی این بنیان چند وجهی و لایه لایه دارد.

معماری شهرها همچون روستا تقدسی الهی ندارد(بحث اشرافیت خانه ها به همدیگر،قرار گیری مسجد در میان بافت فشرده خانه ها،...)چون همیشــه تشنه پول بوده و هر جــا که سرمایه و اقتصاد عرض اندام می نمــاید،او همچون

پری روئی،سربرآورده و به شکوفائی و خود نمائی می پردازد.

معمار خوش ذوق و متعهد، با شناخت بنیان های ساختاری و مقدس روستا و الهام از فضای روحانی حاکم بر آن می تواند روح زندگی و آرامش را در خلق آثارش نمودار و به منصه ظهور برساند.

•در زمان او ز غیرت میزند بر چشم و رو     آب مصر و باد چین را خاک آذربایجان (سلمان ساوجی)                           
•وجود كوهستان هاي زيبا و سر به فلك كشيده كه حتی در اوج گرماي آفتاب تابستاني جامه سفيدشان را از تن به در نمي كنند، رودخانه هاي خروشان و آبشارهاي فرح بخش آن با چشم اندازهاي بديع و جان افزا، باغ هاي پرميوه و ييلاق هاي سرسبزش، درياچه هاي پرموج و تفرج گاه هاي روح پرور، استخرها، آسياب ها و روستاهاي دل انگيز، همه و همه اين استان را به يكي از زيباترين مناطق ایران و یکی از بهترین مناطق برای گردشگری به خصوص در فصول گرم تبديل كرده است
•این استان داراي 12 شهرستان و 31 شهر است. شهرستان هاي آن عبارتند از اهر، بستان آباد، بناب، تبريز، سراب، شبستر، كليبر، مراغه، مرند، ميانه، هريس و هشترود. مركز آذربايجان شرقي شهر تاريخي و توسعه يافته تبريز است که خود یکی از دیدنی ترین شهرهای ایران به شمار می آید. آذربايجان شرقي يكي از كانون هاي صنايع دستي ايران محسوب مي شود. در اين استان انواع فرش، قاليچه، جاجيم، ورني، خورجين، گليم، شال، گليمچه، ظروف سفالي، سراميك، اقسام سبد حصيري و تركه اي، پارچه هاي پشمي و ابريشمي سوزن دوزي شده، نقره سازي و... موارد عمده صنايع دستي را تشكيل مي دهند و فرش تبریز هنوز یکی از معروف ترین و بهترین فرش های دست باف صادراتی ایران به شمار می رود..
•اگر چه این استان بنا به تجربیات گروه آنوبانینی جزء سردترین استان های کشور است؛ اما از تنوع اقليمي قابل توجهی نیز برخوردار می باشد؛ به طوري كه در بیش از 50 روز از سال شاهد يخبندان بوده و در گرم ترين روزهای تابستان در برخي مناطق استان، درجه حرارت، به 40 درجه سانتيگراد می رسد
•این استان از لحاظ تنوع ظرفیت های گردشگری و جاذبه های توریستی نیز از مهمترین استانهای کشور است. آنوبانینی می تواند آثاری از دوره های پیش از اسلام، دوره اسلامی، دوره ایلخانی و...، کلیساهای زیبای باستانی، رودها و آبشارهای پر آب و سواحل زیبا و آثاری همچون روستای کندوان را به عنوان شاهد این مدعا ذکر کند. از مهمترین آثار باستاني استان می توان از: كليساي سنت استپانوس، پل دختر، ارك عليشاه، بازار تبريز، مسجد جامع تبريز، مسجد جامع  مرند، قلعه بابك، روستای کندوان، مسجد كبود، مقبره الشعراء، سنگ  بسم الله موزه آذربايجان، خانه مشروطیت، گنبد سرخ و کبود و رصد خانه باستانی مراغه، عمارت ايل گلي، برج شهرداري تبريز و... نام برد..


قیمت : 12900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی روستای آلاچیق آذربایجان شرقی

پاورپوینت تحلیل و بررسی روستای آلاچیق آذربایجان شرقی

تحلیل و بررسی روستای آلاچیق آذربایجان شرقی

بررسی روستای آلاچیق آذربایجان شرقی

روستای آلاچیق آذربایجان شرقی

آذربایجان شرقی

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :12900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 46
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 97
حجم 33/5 مگابایت
دسته پاورپوینت معماری و شهرسازی
logo-samandehi